پرسش‌های متداول

چگونه مقاله خود را برای نشریه علمی-پژوهشی چشم انداز مدیریت صنعتی ارسال کنم؟

 پس از مراجعه به سامانه‌ نشریه علمی-پژوهشی چشم انداز مدیریت صنعتی، پس از مطالعه بخش راهنمای نویسندگان مقاله را ارسال کنید.


 

چگونه فرایند داوری مقاله ارسالی را پیگیری کنم؟

فقط نویسنده مسئول مقاله می‌تواند آخرین وضعیت مقاله را در سامانه نشریه مشاهده کند، هرگونه تغییری از وضعیت مقاله به نویسنده مسئول اطلاع داده خواهد شد و سایر نویسندگان می‌توانند از طریق نویسنده مسئول در جریان وضعیت مقاله قرار گیرند. 


 

چگونه می‌توانم با سردبیر، دبیران و مسئولین نشریه در تماس باشم؟

ابتدا پاسخ پرسش‌های خود را در پرسش‌های متداول جستجو کنید و اگر پاسخی نیافتید می‎توانید از طریق سامانه سؤال خود را مطرح کنید، حداکثر ظرف یک روز کاری به شما پاسخ داده خواهد شد.


 

اخذ پذیرش مقاله در نشریه چشم انداز مدیریت صنعتی چقدر زمان خواهد برد؟

1. پس از ارسال مقاله توسط نویسنده به سامانه، در مرحله اول مقاله از نظر رعایت راهنمای تدوین (حداکثر ظرف یک هفته) توسط کارشناسان نشریه بررسی خواهد شد. (لطفا جهت تسریع در روند فرآیند داوری، قبل از ارسال مقاله، قسمت راهنمای نویسندگان را به دقت مطالعه کنید و مقاله را به طور دقیق بر اساس راهنمای تدوین موجود در سامانه تنظیم و ارسال کنید).


2. در صورت پذیرش در مرحله اول، مقاله در مرحله دوم از نظر کیفیت محتوا و مرتبط بودن موضوع توسط سردبیر، دبیر تخصصی و کمیته علمی مورد ارزیابی اولیه قرار خواهد گرفت. این مرحله نیز معمولا یک هفته به طول خواهد انجامید.


3. پس از پذیرش در مرحله دوم، مقاله به دو داور ارسال خواهد شد. فرآیند داوری مقالات بدین شرح است:


    *اگر دو داور مقاله را رد کنند، مقاله رد خواهد شد.


     *اگر نظر یک داور بازنگری کلی و داور دیگر رد مقاله باشد، مقاله رد خواهد شد.


     *اگر نظر دو داور بازنگری کلی مقاله باشد مقاله برای بازنگری به نویسنده داده خواهد شد.


    *اگر نظر یک داور بازنگری جزئی و داور دیگر رد مقاله باشد، مقاله به داور سوم ارسال و با توجه به نظر داور سوم بر اساس مورد 1 و 2 تصمیم گرفته خواهد شد.


 4. پس از اینکه نویسنده مقاله را بر اساس نظر داوران اصلاح و ارسال کرد، مقاله به داوران برای ارزیابی تطبیقی داده خواهد شد.


 هر هفته ایمیلی برای یادآوری به داوران ارسال می‌شود و در صورت عدم داوری مقاله پس از یک ماه، مقاله از داور پس گرفته شده و به داور جدید داده خواهد شد. با توجه به میزان اصلاحات درخواستی و نقطه نظرات داوران و سرعت و دقت انجام اصلاحات توسط نویسندگان، اخذ پذیرش در این نشریه حدود 6 ماه (در صورت تایید نهایی داوران) به طول خواهد انجامید.

آخرین شماره چه زمانی چاپ خواهد شد و چگونه می توانم مشترک نشریه شوم؟

این نشریه فقط به صورت دیجیتالی منتشر می ‎شود و نسخه الکترونیکی بر روی سامانه‎ نشریه به صورت رایگان قابل دریافت است.


 

آیا ارسال مقاله به نشریه هزینه دارد؟

بله، لطفا قسمت راهنمای نویسندگان را مطالعه نمایید.


 

زمانی که مقاله برای اصلاحات به نویسنده ارسال می شود تا چه مدت می توان اصلاحات را ارسال کرد؟

عموما 3 تا 5 هفته به نویسنده مهلت داده می شود تا مقاله اصلاح شده را مجدد ارسال نماید. اگر نویسنده دلایل موجه خود را به اطلاع دفتر مجله برساند این زمان قابل تمدید می باشد،‌اما اگر هیچ اطلاع و خبری در این مدت از نویسنده نشود و این مدت بیش از 3 ماه طول بکشد این تاخیر به منزله انصراف از روند داوری مقاله است.


 

داوران از بین اساتید دانشگاه شهید بهشتی انتخاب می شوند یا از خارج دانشگاه؟

داوران از اساتید دانشگاه های سراسر ایران هستند.